uvodka

Potřebujete vybrat průmyslová vrata?

Posted in Průmysl.

Průmyslová vrata je nezbytná součást každého podniku, která je nejčastěji přehlížená. Neustále otevírání a zavírání vystavuje všechny z komponent nadměrné zátěži a proto je nezbytné je brát jako investice. V tomto článku se zaměříme na to, jaké druhy průmyslových vrat existují.


Typy průmyslových vrat
Stejně jako garážových vrat je těch průmyslových mnoho. Výběr nejvíc ovlivňuje prostor v okolí vrat, zvenku i zevnitř a samozřejmě finanční prostředky.

Rolovací vrata
Vyznačují se vysokou životností, pevností a spolehlivostí díky minimálnímu počtu komponentů. Funkčnost rolovacích vrat je založena na principu tzv. tažných pružin a hodí se pro logistická centra.

Sekční vrata
Konstrukce je instalována pod strop, tedy jsou prostorově nenáročná. Specialitou těchto vrat je možnost integrace dveří bez vysokého prahu nebo celoplošné prosklení. Často jsou vrata vybavena otevíracími dveřmi pro průchod osob.

Rychloběžná vrata
Tato vrata jsou speciální, ale ve vysokorychlostních provozech se stávají nezbytnou součástí a jistým standardem. Jejich předností je zlepšení klimatu, výrazné úspory energií nebo odolnost vůči nárazům.

K čemu se používá průmyslový robot

Posted in Průmysl.

V počátku, nejvíce široce přijímaná definice robotiky byla definice navrhovaná v roce 1979 ve Spojených státech RIA (robotická průmyslová asociace): Robot je programovatelný, multifunkční manipulátor (nebo zařízení) navržený přenášet materiály, části, nástroje nebo specializovaná zařízení používat proměnné, naprogramované pohyby k plnění různých úkolů.

Techman Robot

Návod na použitie dverí

Posted in Průmysl.

Už ste niekedy dostali taký ten mentálny blok, pri ktorom zabudnete aj tak bežné veci ako svoj vlastný podpis alebo ako sa vlastne otvárajú dvere? My ho dostávame až moc často, takže sme si radšej spísali malý návod na to, ako sa dvere otvárajú. A pretože nedááv zmysel, aby sme aj ho nechávali pre seba, môžete si ho prečítať aj vy. Možno sa niekedy bude hodiť.

automaticke dvere

Kde sehnat hydraulický systém na míru?

Posted in Průmysl.

Hydraulické systémy jsou složitá zařízení a je vždy lepší je mít zhotovené přímo na míru, tak aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám.

Společnost Hydrocom vyrábí hydraulické systémy na míru pro všechna odvětví průmyslu.

Pokud máte starý model, v Hydrocomu jsou vám schopni navrhnout a zhotovit zmodernizovaný model vašeho systému.

V případě, že bude potřeba oprava či pravidelná kontrola, i toto firma Hydrocom zajistí.

Teleskopické plošiny

Posted in Průmysl.

Nejprve by bylo vhodné si vysvětlit, co vlastně znamená slovo "teleskopický". V jedné konotaci je teleskopické považováno to, co je viditelné pouze dalekohledem, například hvězdy na obloze. Frekventovanější význam je pak pro teleskopické zařízení vnímáno jako "výsuvný" či "zasouvací". Teleskopické plošiny se pak dají přeložit jako vysokozdvižné plošiny. Tyto plošiny mají maximální pracovní výšku až 22 metrů! K čemu se dají využít?

Teleskopická plošina

Zejména k montážím ve větších výškách jako jsou pouliční osvětlení nebo jakékoliv jiné osvětlení. Pro bezpečnostní účely mají dostatek teleskopických plošin v zásobě Hasiči ČR. Samozřejmě tyto plošiny najdou uplatnění taktéž ve stavebnictví, když není po ruce lešení. Navíc na revitalizaci fasád není možné stavit lešení, které by fasády mohlo poškodit. Největším výrobcem plošin v ČR je firma INREKA!