uvodka

Potřebujete vybrat průmyslová vrata?

Posted in Průmysl.

Průmyslová vrata je nezbytná součást každého podniku, která je nejčastěji přehlížená. Neustále otevírání a zavírání vystavuje všechny z komponent nadměrné zátěži a proto je nezbytné je brát jako investice. V tomto článku se zaměříme na to, jaké druhy průmyslových vrat existují.


Typy průmyslových vrat

Stejně jako garážových vrat je těch průmyslových mnoho. Výběr nejvíc ovlivňuje prostor v okolí vrat, zvenku i zevnitř a samozřejmě finanční prostředky.

Rolovací vrata

Vyznačují se vysokou životností, pevností a spolehlivostí díky minimálnímu počtu komponentů. Funkčnost rolovacích vrat je založena na principu tzv. tažných pružin a hodí se pro logistická centra.

Sekční vrata

Konstrukce jeinstalována pod strop, tedy jsou prostorově nenáročná. Specialitou těchto vrat je možnost integrace dveří bez vysokého prahu nebo celoplošné prosklení. Často jsou vrata vybavena otevíracími dveřmi pro průchod osob.

Rychloběžná vrata

Tato vrata jsou speciální, ale ve vysokorychlostních provozech se stávají nezbytnou součástí a jistým standardem. Jejich předností je zlepšení klimatu, výrazné úspory energií nebo odolnost vůči nárazům.

K čemu se používá průmyslový robot

Posted in Průmysl.

V počátku, nejvíce široce přijímaná definice robotiky byla definice navrhovaná v roce 1979 ve Spojených státech RIA (robotická průmyslová asociace): Robot je programovatelný, multifunkční manipulátor (nebo zařízení) navržený přenášet materiály, části, nástroje nebo specializovaná zařízení používat proměnné, naprogramované pohyby k plnění různých úkolů.

Techman Robot

Návod na použitie dverí

Posted in Průmysl.

Už ste niekedy dostali taký ten mentálny blok, pri ktorom zabudnete aj tak bežné veci ako svoj vlastný podpis alebo ako sa vlastne otvárajú dvere? My ho dostávame až moc často, takže sme si radšej spísali malý návod na to, ako sa dvere otvárajú. A pretože nedááv zmysel, aby sme aj ho nechávali pre seba, môžete si ho prečítať aj vy. Možno sa niekedy bude hodiť.

automaticke dvere