uvodka

Potřebujete vybrat průmyslová vrata?

Posted in Průmysl.

Průmyslová vrata je nezbytná součást každého podniku, která je nejčastěji přehlížená. Neustále otevírání a zavírání vystavuje všechny z komponent nadměrné zátěži a proto je nezbytné je brát jako investice. V tomto článku se zaměříme na to, jaké druhy průmyslových vrat existují.


Typy průmyslových vrat

Stejně jako garážových vrat je těch průmyslových mnoho. Výběr nejvíc ovlivňuje prostor v okolí vrat, zvenku i zevnitř a samozřejmě finanční prostředky.

Rolovací vrata

Vyznačují se vysokou životností, pevností a spolehlivostí díky minimálnímu počtu komponentů. Funkčnost rolovacích vrat je založena na principu tzv. tažných pružin a hodí se pro logistická centra.

Sekční vrata

Konstrukce jeinstalována pod strop, tedy jsou prostorově nenáročná. Specialitou těchto vrat je možnost integrace dveří bez vysokého prahu nebo celoplošné prosklení. Často jsou vrata vybavena otevíracími dveřmi pro průchod osob.

Rychloběžná vrata

Tato vrata jsou speciální, ale ve vysokorychlostních provozech se stávají nezbytnou součástí a jistým standardem. Jejich předností je zlepšení klimatu, výrazné úspory energií nebo odolnost vůči nárazům.