uvodka

Léčba migrény

Posted in Sport a zdraví.

V dnešní době migréna trápí nejméně 10% populace. Je to velmi obtěžující a opakující se bolest hlavy, někdy doslova nesnesitelná a spojená i s dalšími příznaky. U některých pacientů může trvat až tři dny, a proto je mnohdy velmi vyčerpávající.

Jako nejúčinnější způsob, jak záchvatům bolesti předcházet je naučit se rozpoznat jejich příčiny a snažit se jim vyhýbat. Ženy postihuje toto onemocnění 3x častěji než muže. Je to důsledek proměnlivé hladiny hormonů vlivem menstruace, těhotenství a v období přechodu. S přibývajícím věkem se tyto záchvaty stávají stále méně častými a postupně se jejich příznaky zmírňují.

Právě přírodní prostředky mohou pomoci pacientům velmi účinně zmírňovat bolesti. Lékař, který bere ohled na mnohdy nevhodné zatěžování organizmu pacientů nejrůznějšími chemickými přípravky, by měl právě s doporučením přírodních prostředků při léčbě svých pacientů začít. Ve spolupráci s pacientem se vždy nejdříve snaží určit spouštěče migrény a stanovit postup při prevenci a léčbě onemocnění. Například tím, že si pocient své zkušenosti a pocity bude zapisovat a při návštěvě lékaře se s nimi svěří.