uvodka

I s nebankovní hypotékou koupíte nemovitost

Posted in Finance & účetnictví.

nebankovní hypotéka bez registru

Hledáte způsob, jak financovat bydlení, rekonstrukci bytu či nové vybavení interiéru? Potřebujete si půjčit větší obnos peněz? Nebyla vám však schválena žádost o půjčku v bance? Potom se vám nabízí možnost nebankovní hypotéky. V našem článku se podíváme, komu je nebankovní hypotéka bez registru určena a jaké má výhody/nevýhody oproti bance.

Pokud jste si v minulosti vzali nějakou půjčku, ale nesplatili jste ji včas, potom jste se dostali do registru dlužníků. Zde jsou údaje vedeny až tři roky po řádném splacení dané půjčky. Spousta bank zamítne žádost o půjčku či hypotéku klientům, kteří jsou v těchto registrech dlužníků uvedeni.

Výhody nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky se dostávají do popředí díky mnoha výhodám – snadné a rychlé vyřízení, posouzení žádosti bez nahlížení do registru dlužníků a v neposlední řadě je hypotéka vyplácena i na exekuce a konsolidaci půjček. Ale nebankovní hypotéka bez registru si účtuje vyšší úroky, protože je to jakási daň za to, že jsou poskytovány peníze rizikovější skupině lidí. A stejně jako banky, tak i nebankovní společnosti vyžaduji zajištění nemovitosti zástavním právem.

Nebankovní hypotéku můžete získat až do 70 % z výše ceny dané nemovitosti. A výhodou je, že nebankovní dům nenahlíží do registru dlužníků. Je tedy jedno, zda jste měli v minulosti problém se splácením či nikoliv.

K čemu se nebankovní hypotéka bez registru používá?

Nejčastější využití nebankovní hypotéky je na koupi nemovitosti či její rekonstrukci. Poskytovatel vám nabídne maximálně 70 % z dané nemovitosti a zbytek peněz si musíte sehnat jinde. Zároveň musíte touto nemovitostí ručit. Pokud byste půjčku nespláceli, potom přijdete o daný dům.

Chcete si koupit nemovitost, investovat do rekonstrukce či vybavení svého domu? Potom vám doporučujeme nahlédnout do sektoru nebankovních půjček.