uvodka

Nejčastější problémy s pračkou

Posted in Dům a zahrada.

Washing Machine, Laundry, Tumble Drier, Housework

Uvažujete o nákupu pračky levně? Nechcete zbytečně investovat do dražších modelů, které se stejně mohou za několik měsíců rozbít a bude potřeba koupit pračku novou. U většiny závad nezáleží na ceně nebo značce pračky. Důležité je nezanedbat údržbu pračky! V tomto článku se dozvíte o nejčastějších problémech, které mohou u praček nastat.

Unikající voda

Zaznamenali jste vodu kolem pračky nebo dvířek? S takovým problémem vám dokážou ve většině případech pomoci opraváři, kteří vymění těsnící gumu dvířek, protože byla pravděpodobně uvolněná nebo úplně zničená. Dalším důvodem může být rez. Tahle možnost se více objevuje u starších modelů praček. Poslední možností může být větší nános vodního kamene, voda nemá kam odtékat, tak si vybere právě dvířka.

Problém s bubnem nebo studenou vodou v pračce

Možná jste někdy postřehli, že po zapnutí programu praní a spuštění pračky se prádlo nevypralo, protože se přestal točit buben. Důvodem může být právě poškozený motor. V takovém případě je nutné zavolat opraváře, který musí zjistit o jakou závadu se jedná.
Může se ale také stát, že je poškozené topné těleso a v takovém případě dochází k nedokonalému ohřevu vody. Zmíněnou závadu je možné poznat tehdy, pokud prádlo nebude dobře vyprané nebo pračka bude během praní studená.