uvodka

Na co vše lze využít krycí plachty

Posted in Dům a zahrada.

Krycí plachty jsou skvělými pomocníky jak pro zahrádkáře, tak také ve stavebnictví. Pojďme si říct, na vše je možné je využít.

Plachta s oky Hobby 2x3m, 80gr/m2

 

Využití na zahradě
Krycí plachty se vyrábějí z nepromokavého a také mrazuvzdorného materiálu. Díky tomu je možné využít tyto plachty k ochraně před nepříznivým počasím jako je déšť, bouřky, sníh či vítr nebo také před mrazem. Zahrádkáři mohou také tyto plachty využít při výstavbě pařenišť či fóliovníků, pokud mají v plánu začít s pěstováním zeleniny dříve nebo pokud si chtějí svou zeleninu vypěstovat už od semínka. Krycí plachty můžeme také využít jako podkladovou vrstvu do visutých zeleninových či bylinných záhonů.

Na zahradě je možné využít také protikořenové fólie. Ty vám pomůžou kontrolovat růst kořenů rostlin a zabránit tak tomu, aby se rozšířily na nežádoucí místa či zabránit narušení inženýrských sítí, teras, chodníků, základů budov, jezírek či bazénů.

Využití ve stavebnictví
Krycí plachty se ve stavebnictví využívají díky nepromokavému a mrazuvzdornému materiálu zejména k ochraně materiálu - zakrývá se jimi písek, dřevo nebo je také možné je využít k zakrytí vozíku. Dalším možným využít je použití krycí fólie jako podložku pod stan či je také možné ji využít jako nouzový přístřešek.

Barevné provedení
Krycí plachty jde sehnat zejména ve dvou barevných provedeních, a to v zelené a modré.