uvodka

Jak vyřešit vstupní dveře do domu? Hliníkovými materiály!

Posted in Dům a zahrada.

Vstupní dveře mají fungovat nejen jako nepřekonatelná bariéra pro případné zloděje a další pochybné živly, ale zároveň by měly působit i dekorativně. Skloubit tyto dvě základní vlastnosti se ale ne vždy podaří.

Navíc je tu ještě i životnost, která by měla být co nejvyšší, jelikož vchodové dveře nejsou tak laciné jako dveře interiérové vhodné třeba do obýváku nebo do ložnice. Zde samozřejmě záleží na materiálu.
V tomto oboru se začíná čím dál tím více rozšiřovat plast, což rozhodně není špatná surovina, ale není ani ta nejlepší. A přístup do vašeho domu by přece měl být chráněn tím nejlepším. Další alternativou je pak dřevo, které bývá obvykle docela odolné a také skvěle vypadá, ovšem jedná se o přírodní materiál a s tím často bývají problémy. Z tohoto poměřování tak evidentně nejlépe dopadá hliník, které obě předchozí varianty s přehledem strká do kapsy.

Je odolný a vypadá skvěle

Hliník je kov, dokonce poměrně lehký kov, což může mnoho lidí zmást. Když je něco lehké, nemůže to být přece příliš odolné, ovšem v tomto případě to neplatí. Pokud si pořídíte hliníkové vstupní dveře, získáte sice lehkou, ale extrémně pevnou zábranu proti všem nekalým návštěvníkům. Vydrží bez výraznějších změn i dlouhotrvající vysoké, nebo naopak nízké teploty. To se o plastu ani dřevě říci nedá.
Díky tomu, že hliník je opravdu lehký, dobře se s dveřmi manipuluje. Nebudete potřebovat nijak závratně tlačit ani tahat. Nejsou zde však pouze klady. Existuje i jedno, pro někoho možná velice podstatné mínus, a sice cena.

Za kvalitu se platí

Ta bývá o dost vyšší, než je cena například u výše zmíněných plastových dveří. Na první pohled se tak může zdát, že plastové dveře se vyplatí více, ale když se nad tím trochu zamyslíte, zjistíte, že je rozhodně lepší investovat do hliníku.
Zatímco dveře z plastu vám dlouho v dobré kondici nevydrží, zvláště pak v letních vedrech se mohou začít na některých místech deformovat, hliníková alternativa bude fungovat beze změn dlouhá léta.