uvodka

Akvaristika – pro někoho zábava, pro někoho relax

Posted in Dům a zahrada.

Akvarijní rybičky jsou němá stvoření, se kterými se sice moc nepomazlíte, ale na druhou stranu s nimi nemáte tolik práce jako s klasickými domácími zvířátky. A sledování akvária s plujícími barevnými rybičkami je mnohdy zajímavější program, než který nabízí televizní stanice. Navíc můžete koupit různé dekorace do akvárií, které pohled na akvárium ještě zpříjemní.

Jestliže jste se tedy pro akvárium rozhodli, vybírat byste ho měli s rozmyslem. V první řadě je velmi důležitá velikost akvária a také jeho umístění v pokoji. Pamatujte, že čím větší zvolíte akvárium, tím větší prostor pro jeho umístění potřebujete. A kromě akvária musíte mít ještě nezbytnou techniku, se kterou je chov rybiček snadnější.

Akvárium si můžete vyrobit sami, ale není nic jednoduššího než si ho koupit hotové. V nabídkách obchodů se vám objevuje celá řada akvárií. Velmi oblíbená jsou skleněná akvária bez rámu, která jsou lepená silikonovým kaučukem. Tato akvária jsou určena pro mořské ryby a patří k nejkvalitnějším na trhu. Dále se vám nabízí akvária s kovovými rámy, z plexiskla, umělohmotná a litá celoskleněná.

Jak veliké akvárium koupit?

Velikost akvária byste měli přizpůsobit nejen tomu, kolik máte k dispozici prostoru pro jeho umístění, ale také tomu, kolik rybiček chcete pěstovat. Zpravidla platí, že na jednu rybičku jsou potřebné dva litry vody. Čím větší je akvárium, tím lepší je to pro rybičky. A velká akvária navodí v místnosti ojedinělou atmosféru.

Akvária byste měli umisťovat na speciální skříňky, které jsou pro akvária přímo vyrobena. Skříňka pod akvárium je k zakoupení také s úložnými prostory, kde můžete schovat ostatní techniku a krmení pro rybičky.