uvodka

Jak zhubnout: Cvičení s činkami

Posted in Sport a zdraví.

Důvodem, že začnete cvičit je několik. Někoho donutí bolest zad, druhého zase touho po krásné postavě a jiného naopak zlepšení kondice. Co když ale nemáte na návštěvy posilovny čas? Nevadí, můžete využít hmotnost vlastního těla, kterou podpoříte sadou posilovacích činek.

posilovaci cinky

Kovové nebo raději betonové?

Na trhu se potkáváme stále se dvěma základními druhy činek, díváme-li se na materiál. Jedná se o činky s kotouči kovovými a betonovými. Jaký je rozdíl? Zejména ty betonové jsou levnější, ale po chvíli cvičení jistíte, že díky značným rozměrům ve vyšších hmotnostech se s nimi velmi obtížně cvičí. Proto je dobré připlatit za kovové, které jsou subtilnější a májí neomezenou životnost, pokud je nijak mechanicky nezničíte.

Nejlépe předem vyzkoušet

Musí padnout do ruky jako střevíček Popelce, proto je důležité před koupí vyzkoušet, jak činky padnou. Nakupujete-li na internetu, je dobré zjistit délku části úchopu činky a změřit si svou ruku, se kterou délky srovnáte. Pokud tento parametr budete opomíjet, můžete mít odřené klouby od kotoučů.

Volíte-li systém, kdy lze na činky dávat různá závaží, je dobré vzít takový systém výměny, který je dostatečně bytelný. Mám na mysli například hvězdicové matice, které tak závaží bezpečně aretují a nehrozí samovolné vypadnutí. Chceme-li poté zvýšit nebo snížit zátěž, stač matici jednoduše povolit a závaží na činku přidat, nebo jej odebrat podle aktuální potřeby.

posilovaci cinky

Výhody činek

Hlavním důvodem, proč lidé začínají cvičit, je jejich nespokojenost s nadměrnými kily. Posilovací činky pomohou při hubnutí, protože pomocí cviků budujete svalovou hmotu. A je pravdou, že čím větší jsou svaly, tím víc se pálí tuku. Činky jsou také dobrým společníkem v případech, chcete-li zlepšit:

  • stávající tělesnou kondici,
  • minimalizovat riziko chorob srdce a cév,
  • minimalizovat riziko artritidy, osteoporózy nebo cukrovky,
  • ušetřit peníze za permanentku do fitness centra.